Bimutfakikişef Özlem Mekik ve Ayvaz Akbacak ile Sheraton Açık Büfe Lansmanı

 • Bimutfakikişef Özlem Mekik ve Ayvaz Akbacak ile Sheraton Açık Büfe Lansmanı

  Geçen hafta benim için çok özel bir etkinliğe davetliydim.  Moderatör Eray Kılıç tarafından düzenlenen özel etkinliğe Sheraton İstanbul Maslak Hotel’in içerisinde hizmet veren Cafe 333 Restoran, Bi mutfak ikiş şef Özlem Mekik ve Ayvaz Akbacak ev sahipliği yaptı.

  İşlerinde çok başarılı ve  ekranların tanınan yüzleri, yürekleri pırıl pırıl dostlarım Executive Şef Özlem Mekik ve Ayvaz Akbacak Bi Mutfak İki Şef olarak Sheraton İstanbul Maslak Hotel’in içerisinde hizmet veren Cafe 333 Restoranın  Açık büfe öğle yemeği menüsü ve yılbaşı hindisinin tanıtımı gerçekleştirdiler.

  Yılbaşı hindisinin özel tarifini konuklarla paylaşan İlker Erdoğan ve Bi mutfak iki şef Özlem Mekik ve Ayvaz Akbacak yaptığı konuşmasında “Genellikle otellerde yemek fiyatları herkesin gözünü korkutur. Ancak Cafe333, bu düşünceyi ve ön yargıları açık büfe öğle yemeği ile yıkmayı başardı. Artık herkes 5 yıldızlı bu otelde 28 liraya öğle yemeği yiyebilecek” dedi.

  bimutfakikisef_2

  Çok değer verdiğim yemek blogu yazarı, yemek yazarı ve yemek fotoğrafçısı arkadaşlarımla buluştuğum bu etkinlikte, ünlü simalar da vardı. Özel davette katılan konuklar arasında Gizem Özdilli, Okan Karacan, Muammer Ketenci, Tuğçe Ergişi ve yemek programcısı Cenk Doğar ünlü konuklar arasındaydı. Etkinlik sonunda tüm davetlilerin taktığı Bi Mutfak İki Şef’in kepleri ile poz verdik.  Özlem Mekik ve Ayvaz Akbacak tüm konuklarla yakından ilgilendi. İnanılmaz güzel bir etkinlik geçirdik. Lezzetli mi lezzetli bir yemek, Bimutfakikişefin güler yüzleri ve ayrılırken bize verilen zarif hediyelerle mutlu bir şekilde mekandan ayrıldık.

  Şimdi objektif olarak menüyü değerlendiriyorum. 28 TL sayısını duyunca biraz şaşırdım açıkçası “Nasıl bir açık büfe acaba?” demekten kendimi alamadım. Açık büfenin halini görünce şöyle bir yutkundum önce 🙂 Mekan planlaması çok güzel yapılmış.Son derece geniş U şeklinde bir alanda yer alıyor açık büfe konumlandırılması.

  O gün benim açımdan çok yoğun bir gün olduğu için maalesef fotoğraf çekemedim 🙁 Açık büfede neler mi var ? Zihnimde kalanları yazabiliyorum ancak ama hepsi harika görünüyordu 🙂

  – Ana Yemekler ( köfte, somon, et çeşitleri, pilav, makarna, patates, tavuk rulo….)

  – Başlangıç , zeytinyağlılar ve salata büfesi ( sarma, biber dolması, kısır,pilaki, peynir kulesi……..)

  – Tatlılar ( Bu bölüm şölen gibiydi anlatılmaz tadılır cinsten)

  – Ekmek çeşitleri (Bu bölüm de görsel şölendi benim için ufak bir fırına girdiğinizi varsayın 🙂 ve hayal edin)

  Açık büfe benden tam puan aldı.

  Tel: +90 212 335 9999 / 6056 | Email: cafe333@sheratonistanbulmaslak.com

  Malzemeler
  Yapılışı